产品货号:
Z29800
中文名称:
WNT7A抗体
英文名称:
Anti-WNT7A Antibody
产品规格:
50μl|100μl|150μl
发货周期:
1~3天
产品价格:
询价
| 抗体名称 | Anti-WNT7A Antibody |
| 指标别名 | Wnt family member 7A;Wnt-7a;WNT7A |
| 克隆性 | Polyclonal |
| 检验物种 | human,mouse,rat |
| 应用范围 | WB,FCM |
| 基因名称 | WNT7A |
| 抗体来源 | Rabbit |
| 抗体类型 | IgG |
| 免疫原 | A synthetic peptide corresponding to a sequence at the C-terminus of human Wnt7a (226-256aa YVLKDKYNEAVHVEPVRASRNKRPTFLKIKK),identical to the related mouse sequence. |
| 实际分子量 | 39KD |
| 成分 | 500μg/mL antibody with PBS,0.02% NaN3,1mg BSA and 50% glycerol. |
| 纯化方式 | Immunogen affinity purified. |
| 浓度 | 500μg/mL |
| 产品形态 | 溶液 |
| 保存条件 | 12 months from date of receipt,-20℃ as supplied.6 months 2 to 8℃ after reconstitution.Avoid repeated freezing and thawing. |
| 背景资料 | This gene is a member of the WNT gene family,which consists of structurally related genes that encode secreted signaling proteins.These proteins have been implicated in oncogenesis and in several developmental processes,including regulation of cell fate and patterning during embryogenesis.This gene is involved in the development of the anterior-posterior axis in the female reproductive tract,and also plays a critical role in uterine smooth muscle pattering and maintenance of adult uterine function.Mutations in this gene are associated with Fuhrmann and Al-Awadi/Raas–Rothschild/Schinzel phocomelia syndromes. |
| Uniprot ID | O00755 |
| 推荐配套试剂 | Biorab recommends Enhanced Chemiluminescent Kit with anti-Rabbit IgG (ZN1926) for Western blot,and HRP Conjugated anti-Rabbit IgG Super Vision Assay Kit (ZN1865) for IHC(P).*Blocking peptide可以联系我们购买。 |
| 基因名全称 | wingless-type MMTV integration site family,member 7A |
| 蛋白名全称 | Protein Wnt-7a |
| 推荐稀释比 | Western blot (WB) 1:500~2000 Flow cytometry (FCM) 1~3μg/1×106 cells |
相关搜索:WNT7A抗体,WNT7A多抗,Anti-WNT7A Antibody
